آموزش طراحی وب

ابزارهای تحلیل وب

در این مقاله ابزارهایی برای تحلیل سئو معرفی خواهیم کرد .

seo

ابزارهای تحلیل وب

ابزار Google Trends : این ابزار متعلق به گوگل می باشد . که آمارهایی در مورد حجم کلید واژه های جستجو شده دوره های مختلف زمانی را نشان می دهند . داده های قابل دسترسی در این سرویس مربوط به سال ۲۰۰۴ به بعد می باشد . سرویس Google Trends به شما اجازه می دهد تا داده ها را به تفکیک زبان ، منطقه ، و بازه زمانی به صورت متن و گراف مشاهده کنید . این سرویس در آدرس http://google.com/trends قابل دسترسی است .

ابزار Alexa Ranking : این ابزار تلاش می کند تا تمام سایت های وب را با توجه به حجم ترافیکی رتبه بندی کند .

ابزار SearchStatus : این ابزار افزونه ای برای مرورگر فایرفاکس می باشد که pagerank  و  alexa ranking سایت را در نوار وضعیت فایرفاکس نشان می دهد .

ابزار Seo for firefox: افزونه ای برای فایرفاکس که صفحه نتایج گوگل و یاهو را برای نمایش معیارهای متفاوت سایت های مختلف مانند pagerank , Alexa Ranking آماده می نماید .

ابزار woorank : از یک سیستم درجه بندی با بیش از ۷۰ فاکتور میزان تاثیرات تکنیکهای سئو را بر روی وبلاگ شما بررسی می کند.کل امتیاز۱۰۰ است و نمره متوسط ۵۰ است.این سرویس توسط ۶ نفر از ۵ ملیت مختلف و در شهر بروکسل بلژیک راه اندازی شده است.

ابزار URL Void :کدهای مخرب می تواند در کل ترافیک سایت تاثیرگذار باشد.شاید تا به حال در مراجعه به بعضی از سایتها با پیغام هشدار گوگل و یا آنتی ویروس نصب شده بر روی سیستم تان مواجه شده باشید که به شما هشدار می دهد این سایت یا وبلاگ حاوی کدهای مخرب است.به کمک این سرویس سایت شما از لحاظ وجود این کدها اسکن می شود.سایت شما توسط بیش از ۳۰ اسکنر مختلف از لحاظ وجود کدهای مخرب اسکن می شود.

ابزار Uptime Robot : یکی از کاربردی ترین ابزارها uptime robot است . گوگل دوست ندارد سایتی به آن دروغ بگوید و فقط نصف روز سرورهای آن آپ تایم باشند.ما هیچگونه کنترلی بر روی خرابی سرور هاستینگ سایت خودمان نداریم ولی شما به کمک این ربات آپ تایم رایگان می توانید هر پنج دقیقه یکبار سرور هاست خود را کنترل کنید.این سرویس به کمک پیام کوتاه ، توییتر و ایمیل به شما خرابی احتمالی سرورهای هاست تان را اطلاع می دهد.برای استفاده از این سرویس لازم است ثبت نام کنید.

ابزار Open Site : ابزار Open site explorer یک ابزار رایگانی است که این توانایی را به مدیران وب سایت ارائه می کند تا بتوانند بیش از ۱۰ هزار لینک که به صفحات مختلف در وب سایت های موجود در اینترنت متصل هستند را از طریق linkscape مشاهده کنند.

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

۱ دیدگاه

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی