آموزش طراحی وب

تبدیل تصاویر به فرمت SVG با InkScape

در این مقاله ی آموزشی نحوه ی تبدیل تصاویر به SVG با استفاده از نرم افزار inkscape آموزش داده میشه.

articles

سلام به همراهان همیشگی مدرسه مجازی ایرانیان

امروز بنا به درخواست یکی از دوستان قصد دارم نحوه تبدیل تصاویر به فرمت SVG رو خدمتتون آموزش بدم . خوب مثل همیشه مستقیم و بدون مقدمه میریم سر اصل مطلب .

توسط نرم افزار InkScapeشما به راحتی میتونید تصاویر در هر فرمتی رو به فایل SVG تبدیل کنید . برای این کار ابتدا نرم افزار InkScape رو دانلود کنید . نرم افزار رو اجرا کنید . محیطی شبیه به تصویر زیر مشاهده می کنید :

InkScape

از طریق منوی File گزینه Open رو انتخاب کنید . در پنجره ای که باز میشه تصویر مورد نظرتون رو انتخاب کنید .

2

پس از اینکه فایل رو انتخاب کردید ، کادری باز میشه که از شما میخواد embed رو انتخاب کنید یا link . در صورتی که embed رو انتخاب کنید ، فایل رو به svg تبدیل میکنه و بدون نیاز به تصویر قبلی این فایل svg به درستی اجرا میشه . اما اگر link رو انتخاب کنید اون فایل رو به svg تبدیل میکنه اما برای اجرا باید فایل تصویر قبلی کنار فایل svg قرار داشته باشه .

پس از اینکه embed یا link رو انتخاب کردید ، فایل رو ذخیره کنید . حالا شما فایلی از تصویر قبلی با فرمت svg دارید . به همین راحتی .

سوالی که احتمالا برای همه ی شما پیش میاد اینه که معمولا فایل تصویری ما حجم کمتری نسبت به فایل svg داره پس چرا ما اصلا از svg استفاده می کنیم ؟

ما معمولا تصاویر رو بصورت عادی با همون فرمت در وب استفاده می کنیم ، در صورتی که بخوایم از وکتورها بصورت انیمیشن استفاده کنیم بهترین گزینه استفاده از svg هست. علاوه بر این زمانی که شما بصورت رسپانسیو کدنویسی می کنید Svg میتونه کمک زیادی به شما بکنه تا بتونید به راحتی تصاویر و آیکون های واکنشگرا در سایتتون لحاظ کنید. همچنین میتونید برای رسم دیاگرام ها و نمودارها از تکنولوژی svg استفاده کنید و …

در مقالات آتی تبدیل فایل های وکتوری به svg رو با استفاده از نرم افزار illustrator خدمتتون آموزش میدم .

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی