آموزش طراحی وب

فونت وب اصلاح شده yekan

قبلا فونت وب yekan در سایزهای ثابتی قابل استفاده بود و در برخی سایزها عبارت ظاهر جالبی پیدا نمیکرد و با شکستگی در فونت مواجه میشدیم. اما با اصلاح فونت وب ها این مشکل برطرف شد.

skritter_small

سلام خدمت شما همراهان همیشگی مدرسه مجازی ایرانیان

یکی از دوستان در سامانه پرسش و پاسخ درخواست داده بودند که فونت وب یکانی که در سایت مدرسه مجازی ایرانیان استفاده شده جهت دانلود در دسترس شما دوستان قرار بدیم .

قبلا فونت وب yekan در سایزهای ثابتی قابل استفاده بود ، مثلا اگر سایز فونت رو ۱۳ پیکسل قرار میدادیم به خوبی نمایش داده میشد اما اگر سایز رو به ۱۵ تغییر میدادیم عبارت ظاهر جالبی پیدا نمیکرد و با شکستگی در فونت مواجه میشدیم ، اما در فونت وب های استاندارد و بهینه شده این مشکل برطرف شده و شما با هر سایزی میتونید از فونت ها استفاده کنید .

یکی دیگه از تغییراتی که در فونت های اصلاح شده اعمال کردند اینه که شما دو نوع فونت دارید، یه فونت برای متون هست و یه فونت برای تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی . در صورتی که نخواین اعداد رو فارسی کنید میتونید فقط از فونت مخصوص متون استفاده کنید، که این امکان در فونت های قدیمی وجود نداشت .

 

فونت وبی که ما در مدرسه ی مجازی ایرانیان استفاده کردیم ، فونت وب Yekan Regular استاندارد شده و بهینه شده هست .

به دلیل درخواست جناب سوزنچی لینک دانلود حذف شد ، در صورتی که نیاز به تهیه این فونت و دیگر فونت وب های فارسی اصلاح شده رو دارید می تونید از طریق ایمیل support[at]font-store.ir با ایشون تماس حاصل فرمایید .

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

دیدگاه ۲۱

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی