آموزش طراحی وب

دانلود نرم افزار Poedit ویرایشگر و ترجمه گر

در این نوشته میخواهیم نرم افزار Poedit ویرایشگر و ترجمه گر رو به شما معرفی کنیم . شاید تا به حال براتون پیش اومده باشه که برای ترجمه فایل های زبان اصلی برخی سیستم ها ، اسکریپت ها و پوسته ها با فایل هایی با پسوند PO و MO برخورد کردید .

سلام دوستان عزیز ،

در این نوشته میخواهیم نرم افزار Poedit ویرایشگر و ترجمه گر رو به شما معرفی کنیم . شاید تا به حال براتون پیش اومده باشه که برای ترجمه فایل های زبان اصلی برخی سیستم ها ، اسکریپت ها و پوسته ها با فایل هایی با پسوند PO و MO برخورد کردید . این فایل ها با دلیل خاصی در فایل های سیستم قرار میگیرند . هدف اصلی وجود این چنین فایل هایی این هست که اون سیستم قابلیت چند زبانه شدن رو داراست و برای بومی سازی به زبان های محلی مختلف از جمله فارسی قابل ویرایش و یا گسترش هست . اصولا شرکت های تولید کننده پوسته در خارج از کشور ، از این متد استفاده میکنند . این نیم افزار رو میتونید بر روی سیستم عامل‌های Windows XP/7/8/8.1 استفاده کنین .

main_ico

در زیر میتونید توضیحات مختصری درباره این نرم افزار خیلی کاربردی مطالعه کنین :

Poedit نرم افزار ترجمه متون به زبان‌های مختلف در نرم افزار‌ها و صفحات وب با بکارگیری از Gettext است که در بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی و پروژه‌های مختلف از WordPress گرفته تا پروژه‌های PHP مختلف کاربرد دارد. با استفاده از این برنامه می‌توان به راحتی تمام خطوط قابل ترجمه را لیست کرده و درصد پیشرفت کار و خطاهای رخ داده و اشتباهات ترجمه ای را نمایش می‌دهد.از این برنامه می‌توان برای ترجمه نمودن فایل‌های زبان پوسته‌ها و افزونه‌های وردپرس نیز استفاده نمود و ان‌ها را به زبان دلخواه و حتی فارسی ترجمه نمود. در ادامه قابلیت‌های نرم افزار را بررسی می‌کنیم :

ساده و رابط کاربری کارآمد

Poedit Pro با دارا بودن رابط کاربری ساده و بی تجمل خود محیط مناسبی را برای کاربران به منظور ترجمه متون را فراهم می‌سازد .

حافظه متون ترجمه شده

این نرم افزار به گونه ای ساخته شده که کمک خواهد کرد تا بتوانید ترجمه سریعی از متون را به عمل بیاورید به گونه ای که کلمات ترجمه شده را بخاطر سپرده و در صورت نیاز از آنها استفاده کنید .

کاربرد برای توسعه دهندگان

توسعه دهندگان با استفاده از این نرم افزار قادر به نگه داشتن فایل ترجمه و ذخیره آنها می‌باشد .

پشتیبانی از WordPress

این نرم افزار پشتیبانی اختصاصی از پوسته و پلاگین‌های WordPress به عمل خواهد آورد به طوری که امکان ترجمه سریع متون با جزیئات کامل را فراهم می‌سازد .

سایت اصلی نرم افزار

سایت اصلی نرم افزار Poedit به آدرس اینترنتی https://poedit.net می باشد .

 

منبع برخی از محتوای اطلاعاتی p30world.com

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

۱ دیدگاه

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی