آموزش طراحی وب

معرفی نرم افزار خوشنویسی میرعماد

در این نوشته به معرفی گروه نرم افزاری مریم و نرم افزارهای تولید شده توسط این گروه و شرح و معرفی کامل نرم افزار خوشنویسی میرعماد اشاره خواهیم کرد

GRAPHIC

فصل اول ( معرفی نرم افزارهای گرافیکی )

جلسه چهارم ( معرفی نرم افزار خوشنویسی میرعماد )

معرفی گروه نرم افزاری مریم

ابتدا لازم میدانم در ابتدای این نوشته به معرفی شرکت سازنده این نرم افزار بسیار حرفه ای اشاره کنم و توضیحاتی پیرامون فعالیت این گروه نرم افزاری ارائه کنم .

گروه نرم افزار مریم اولین فعالیت خود را با تولید نرم افزار مریم در حدودا ۱۰ سال پیش آغاز کرده است . این گروه نرم افزاری که در ایران و شهر تهران قرار دارد ، عمده فعالیت خود را در زمینه تولید نرم افزارهای خوشنویسی انجام داده است . سایر نرم افزارهای تولید شده این شرکت به دلیل محبوبیت بیش از اندازه نرم افزار فارسی نویس مریم نیز محبوب شده اند .

بیشتری دلیل محبوبیت نرم افزار فارسی نویس مریم را میتوان عدم امکان نوشتن متون فارسی در نرم افزار های طراحی گرافیک مانند فتوشاپ در سال های گذشته عنوان کرد . به عنوان مثال نرم افزار فتوشاپ به صورت نگار Middel Est ( مختص خاورمیانه ) در نسخه های ۷ یا ۸ خیلی زیاد در دسترس عموم نبود و متاسفانه شرکت های تولید مجموعه های نرم افزاری در ایران نیز خیلی کم این نسخه ها را در نگارش Middel Est عرضه میکردند ، و به همین جهت کاربران این نرم افزارها می بایست از نرم افزار واسطه جهت نوشتن متون فارسی در فایل های گرافیکی خود استفاده کنند . بنده شخصا زمانی که با فتوشاپ ۷ یا ۸ کار میکردم مجبور به استفاده از نرم افزار فارسی نویس مریم شدم و چه زیبا مشکل من را در اون زمان حل کرد .

یکی دیگر از دلایل محبوبیت نرم افزار فارسی نویس مریم و در حقیقت گروه نرم افزاری مریم ، ارائه فونت های اصلاح شده و استاندارد بود که بسیار بسیار برای طراحان گرافیک حائز اهمیت بوده و هست .

 

سایر محصولات گروه نرم افزاری مریم

 • قلم برتر
 • فارسی نویس مریم
 • میرعماد
 • ایران ما ۳۶۰

 

معرفی نرم افزار خوشنویسی میرعماد

نرم افزار میرعماد یکی دیگر از محصولات و تولیدات گروه نرم افزاری مریم بود که تحول عظیمی در ویراستاری متون مختلف با فونت های خوشنویسی ایجاد کرد .  میرعماد محصولی منحصر به فرد از گروه نرم‌افزاری مـریم، که خطوط خوشنویسی: نستعلیق، شکسته، تحریری، ثلث، نسخ، معلّی و ریحان و پیرآموز (نوعی کوفی) را در WordPad ،Notepad ،Word و تمامی نرم‌افزارهای Office در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با این خطوط زیبا بنویسید، ترکیب بندی کنید، پرینت بگیرید یا PDF کنید و برای دوستانتان ارسال کنید یا به برنامه‌های گرافیکی بصورت منحنی منتقل کنید .

میرعماد دارنده عنوان بهترین ابزار توسعه خط فارسی در محیط دیجیتال، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد .

میرعماد

برخی از امکانات نرم افزار میرعماد به شرح زیر می باشد :

 • قابل اجرا در ویندوزهای XP تا Win8 نسخه ۳۲ و ۶۴ بیتی
 • امکان استفاده در Office 2000 تا ۲۰۱۰ نسخه ۳۲ بیتی و WordPad میرعماد
 • خروجی گرافیکی با فرمتهای: AI ، EMF ، BMP
 • تغییر کشیدگی
 • ترکیب حروف
 • جابجایی حروف، نقاط و اعراب
 • پشتیبانی حروف فارسی، عربی
 • اعراب گذاری کامل در خط نسخ و ریحان

 

miremadsample7

miremadsample0

miremadsample4

miremadsample1

miremadsample2

miremadsample3

miremadsample5

miremadsample6

 

فایل نمونه فونت ها و نوشته ها توسط نر مافزار میرعماد را میتوانید از فایل ضمیمه شده به همین نوشته دریافت نمایید .

نرم افزار میرعماد در حال حاضر با قیمت ۲۰.۰۰۰ تومان توسط فروشگاه این گروه نرم افزاری قابل خرید می باشد . کافیست به فروشگاه نرم افزاری مریم مراجعه بفرمایید .

وب سایت این گروه نرم افزاری Maryamsoft.com می باشد .

تهیه شده در مدرسه آنلاین ایرانیان

 

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

دیدگاه ۷

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی