آموزش طراحی وب

اینفوگرافی HTML5 از ابتدا تا آینده

در این اینفوگرافی در مورد گذشته HTML5 و وضعیت حال حاضر و همینطور آینده این زبان ارزشمند صحبت خواهیم کرد.

سلام به همه شما دوستان گرامی ،

با توجه به نیاز کاربران تصمیم گرفتیم بخش اینفوگرافی رو هم به بخش های متنوع وب سایت مدرسه مجازی ایرانیان اضافه کنیم . در بخش اینفوگرافی در مورد موضوعات مختلف به صورت گرافیکی با شما صحبت میکنیم . احساس میکنیم که این بخش برای تنوع محتوای آموزشی میتونه بسیار مفید باشه . پس با اولین اینفو گرافی با ما همراه باشین 🙂

در این اینفوگرافی در مورد گذشته HTML5 و وضعیت حال حاضر و همینطور آینده این زبان ارزشمند صحبت خواهیم کرد .

 

اینفوگرافی HTML5 از ابتدا تا آینده

با توجه به اینکه تب HTML5 در وب سایت ها ، حتی وب اپلیکیشن ها و حتی موبایل اپلیکیشن ها بسیار داغ هست و همه روزه استفاده از تکنولوژی های جدیدتر واسه همه مدیران حائز اهمیت هست فکر میکنم مشاهده و مطالعه این اینفوگرافی براتون خالی از لطف و لذت نباشه .

در سال ۲۰۰۴ گروهی به نام WHATWG شامل افرادی از شرکت های اپرا، موزیلا و اپل تشکیل شد . این گروه خواستار توسعه HTML بودند و به دنبال ارائه نسخه قوی تر و جدیدتری بعد از HTML4 بودند. اما درخواست آن ها از طرف کنسرسیوم جهانی وب یا W3C (که در بالا توضیح دادم) رد شد .

پس از این اقدام این گروه با این عقیده که کنسرسیوم جهانی وب دیگر نیاز کاربران و درخواست شرکت های تولید کننده مرورگر را نادیده می گیرد شروع به توسعه این زبان و ارائه فرم های جدید و مستندات جدید تحت وب کردند. آن ها با ادغام مستندات قبلی و مستندات جدید زبانی جدید ایجاد کردند و آن را HTML5 خواندند.

پس از این اتفاق W3C مستندان مربوط به این گروه را دریافت و با بهبود این مستندات HTML5 مخصوص به خود را گسترش داد. در حال حاضر نیز این دو گروه در کنار یکدیگر بر روی مستندات HTML5 کار می کنند و HTML5 یک نسخه واحد شده است که زیر نظر W3C توسعه پیدا کرده است.

html5

 

منبع : infographics.ir

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی