آموزش طراحی وب

کوئری ویرایش اطلاعات در MySql

زمانی که شما میخواین اطلاعات یک رکورد رو صدا بزنید و ویرایش کنید، باید با توجه به شناسه ی منحصر به فرد اون این کار رو انجام بدید. بصورت استاندارد …

کوئری ویرایش اطلاعات

کوئری ویرایش اطلاعات در MySql

سلام خدمت همراهان همیشگی مدرسه مجازی ایرانیان

زمانی که شما میخواین اطلاعات یک رکورد رو صدا بزنید و ویرایش کنید، باید با توجه به شناسه ی منحصر به فرد اون این کار رو انجام بدید. بصورت استاندارد از id استفاده میکنیم که این رو جلسات اول توضیح دادم. فیلد id رو auto Increment میذاریم تا خودش برای هر رکورد یک عدد و شناسه در نظر بگیره و بعد این فیلد رو کلید اصلی قرار میدیم.

با نحوه ی گرفتن اطلاعات و نمایش اون در MySql در جلسه ی پیش آشنا شدید، حالا میخوام نحوه ی ویرایش این اطلاعات رو خدمتتون توضیح بدم. در این جلسه کوئری ویرایش اطلاعات در MySql رو همراه با  Stored procedure این کوئری خدمتتون آموزش میدم.

خوب فرض میکنیم شناسه ی منحصر به فرد رکوردها فیلد id هست.

دستور کوئری ویرایش اطلاعات

از دستور Update استفاده میکنیم سپس اسم جدول و بعد با دستور SET میگیم مقدار فیلدهای دلخواه رو با مقادیر دلخواه تغییر بده، به شرط اینکه id اون فیلد برابر با مقدار id که بهش میدیم باشه.

 

مثال برای کوئری update

هر تعداد فیلد که داشته باشیم بینشون از کاما یا ویگول استفاده میکنیم.

 

Stored Procedure کوئری update

مقادیر لازم رو بصورت ورودی به Stored Procedure پاس میدیم و دستور کوئری رو با توجه به پارامترهای ورودی مینویسیم. در stored procedure باید نوع ورودی هارو به همون صورت که در جدول تعریف کردیم ذکر کنیم.

 

خوب دوستان امیدوارم که براتون مفید بوده باشه.

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی