آموزش طراحی وب

آموزش ایجاد shortcode در وردپرس

شورت کدها ، کدهای کوتاهی هستند که شما میتونید در محتوای وردپرستون وارد کنید تا مقدار اون shortcode رو نمایش بدید. در این مقاله میخوام نحوه ی ایجاد shortcode در وردپرس رو خدمتتون آموزش بدم.

 

shortcode

فصل چهارم : هک ها و افزونه ها

جلسه سی و یکم: آموزش ایجاد shortcode در وردپرس

سلام به همراهان همیشگی مدرسه مجازی ایرانیان

شورت کدها ، کدهای کوتاهی هستند که شما میتونید در محتوای وردپرستون وارد کنید تا مقدار اون shortcode رو نمایش بدید. به عنوان مثال یک افزونه اسلایدر نصب می کنید و شورت کد اون رو در صفحه ی مورد نظرتون قرار میدید، به این ترتیب اسلایدر شما در اون صفحه نمایش داده میشه.

در این مقاله میخوام نحوه ی ایجاد شورت کدها رو خدمتتون آموزش بدم. تمامی کدهای مربوط به این آموزش رو در فایل functions.php پوسته ی وردپرستون درج می کنید.

برای ایجاد هر shortcode باید ابتدا یک تابع یا function بنویسیم. به عنوان مثال ما میخوایم سالی که در اون هستیم رو در بخشی از محتوای مطلبون نمایش بدیم. ابتدا یک تابع مینویسیم و یک نام دلخواه برای اون در نظر میگیریم و تاریخ سال رو میگیریم و بعد اون رو به عنوان shortcode تعریف می کنیم و در محتوا استفاده می کنیم:

در کد بالا ابتدا یک تابع برای گرفتن تاریخ سال بنام year-shortcodeنوشتیم و بعد با دستور add-shortcode گفتیم هر زمان که از شورت کد year استفاده کردیم تابع year_shortcode رو اجرا کن. حالا برای استفاده از این کد ، شورت کدی که تعریف کردیم رو در محتوا قرار میدیم و اون رو صدا میزنیم:

 

به همین راحتی 🙂 امیدوارم که این مقاله براتون مفید بوده باشه.

موفق و پاینده باشید

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

 

 

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

دیدگاه ۲

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی