آموزش طراحی وب

ابزارها در وردپرس

در این جلسه ی آموزشی ، در رابطه با ابزارها ، مخابره کنید ، درون ریزی و برون ریزی در وردپرس صحبت می کنیم .

ابزارها ذر وردپرس

فصل سوم ( آموزش پنل مدیریت وردپرس )

جلسه هفتم ( ابزارها در وردپرس )

سلام خدمت شما همراهان عزیز مدرسه مجازی ایرانیان

دوستان در این جلسه قصد دارم بخش ابزارها در وردپرس رو بهتون معرفی کنم . وردپرس ۳ ابزار در اختیار شما قرار داده تا بتونید از سایت های دیگه مطالب رو به راحتی کپی ، ویرایش و منتشر کنید و یا بتونید به راحتی از اطلاعات سیستم بک آپ تهیه کنید و یا از بک آپی که دارید استفاده کنید . همچنین می تونید نوشته های موجود در سیستم های دیگه رو به سیستم کنونی خودتون منتقل کنید . به تصویر زیر نگاه کنید ، بخش ابزارها ۳ قسمت در اختیار شما قرار میده :

ابزارها در وردپرس

ابزارهای در دسترس

همونطور که در تصویر زیر ملاحظه می کنید ، این قست دو ابزار رو در اختیار شما قرار میده .

ابزارها در وردپرس

مخابره کنید

این ابزار میتونه براتون خیلی کاربردی باشه ، همونطور که در توضیحات خود ابزار میبینید ، با استفاده از این قابلیت میتونید از هر سایتی که خواستید مطلبی رو کپی ، همزمان ویرایش و در سایتتون منتشر کنید . این عملیات رو میتونید خیلی راحت در سایت مخاطبتون انجام بدید بدون اینکه به پنل مدیریت مراجعه کنید . بذارید برای درک بهتر با چند تا تصویر این عملیات رو بهتون آموزش بدم .

 2

در اولین مرحله ، وارد پنل مدیریت وردپرستون بشید (همون سیستمی که قراره براش مخابره کنید رو ایجاد کنید) ، به بخش ابزارها و به قسمت ابزارهای در دسترس برید، همونطور که در تصویر بالا میبینید، روی دکمه مخابره کنید کلیک راست کنید و Bookmark this Link رو انتخاب کنید . با این کار ” مخابره کنید ” در لیست علاقه مندی های شما قرار میگیره . همچنین میتونید با عمل drag and drop دکمه ی مخابره کنید رو بگیرید و بکشید و در نوار علاقه مندی ها رها کنید تا در لیست علاقه مندی ها قرار بگیره .

 ابزارها در وردپرس

حالا وارد سایت مخاطب میشیم و بخشی از مطلب یکی از پست هارو کپی می کنیم تا در سیستم خودمون منتشر کنیم . به عنوان مثال وارد سایت iranweblearn.com میشیم . خوب قسمتی از متن رو انتخاب می کنیم . میخوایم این قسمت از متن رو با متن دیگه ای ادغام کنیم و در سایت خودمون منتشر کنیم .

ابزارها در وردپرس

پس از اینکه متن رو انتخاب کردیم ، بر روی مخابره کنید کلیک کنید . پس از اینکه کلیک کردید یک کادر محاوره ای باز میشه که در اصل همون صفحه ارسال نوشته در پنل مدیریت شماست .

 ابزارها در وردپرس

حالا شما میتونید متنی که کپی کردید رو با متن دلخواه خودتون ادغام کنید و در سایتتون منتشر کنید . این قابلیت میتونه خیلی براتون کاربردی باشه . پس از این هر زمان تو هر سایتی هر مطلبی رو که خواستید میتونید در سایت خودتون بکار ببرید . اما فراموش نکنید ، هیچ مطلبی رو بصورت کامل کپی نکنید ، نه کار پسندیده ای هست و نه از نظر سئو برای سایتتون مناسبه.

برگردان دسته ها و برچسب ها

این قسمت از شما می خواد که در صورت تمایل برای تبدیل دسته ها و برچسب ها به یکدیگر به بخش درون ریزی رفته و مبدل خود را انتخاب کنید.

درون ریزی

اگر شما نوشته ، دیدگاه ، برگه و دسته بندی در سیستم های دیگه دارید و قصد دارید این اطلاعات رو به سیستم خودتون انتقال بدید از این بخش استفاده می کنید . برای انتقال اطلاعات فقط کافیه یکی از سیستم های زیر رو انتخاب کنید (تصویر) البته اگر سیستم مورد نظر شما در این لیست باشه وگرنه می تونید از پیوندی که در زیر کادر به شما داده شده استفاده کنید تا در بخش افزونه ها٬ افزونه ای که سیستم به شما معرفی می کنه رو پیدا و نصب کنید و با کمک اون افزونه عملیات درون ریزی رو انجام بدید:

 ابزارها در وردپرس

برون بری

این قسمت برعکس درون ریزی عمل می کنه . در این قسمت شما میتونید یک بک آپ از اطلاعات سیستم کنونی خود بگیرید و در یک سیستم دیگه درون ریزی و استفاده کنید .

ابزارها در وردپرس

خوب دوستان این جلسه هم به اتمام رسید ، امیدوارم که مفید واقع شده باشه . اگر سوالی داشتید حتما مطرح کنید .

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی