آموزش طراحی وب

تنظیمات همگانی در وردپرس

در این جلسه ی آموزشی تنظیمات همگانی در وردپرس رو آموزش میدیم .

تنظیمات همگانی در وردپرس

فصل سوم ( آموزش پنل مدیریت وردپرس )

جلسه هشتم ( تنظیمات همگانی در وردپرس )

سلام خدمت شما همراهان عزیز مدرسه مجازی ایرانیان

دوستان این جلسه میخوام بخش تنظیمات همگانی در وردپرس رو بهتون آموزش بدم . تنظیمات همگانی قسمتی از بخش تنظیمات در وردپرس هست.  از نام این بخش کاملا واضحه که میتونید تنظیماتی رو روی وردپرستون اعمال کنید. در تصویر زیر میتونید بخش تنظیمات رو ملاحظه کنید :

تنظیمات همگانی در وردپرس

قبل از اینکه افزونه ای رو در سیستم نصب کنید ، بخش تنظیمات وردپرستون به شکل بالا خواهد بود . این بخش شامل ۶ قسمت هست . به دلیل اینکه بتونم برای هر قسمت توضیحات کاملی رو خدمتتون ارائه کنم ، هر قسمت رو تو یک جلسه خدمتتون توضیح میدم .

تنظیمات همگانی

 تنظیمات همگانی در وردپرس

همونطور که در تصویر مشاهده می کنید ، در این بخش شما میتونید تنظیمات کلی سیستم رو پیاده کنید .

عنوان سایت

نام و عنوان سایتتون رو در این قسمت وارد کنید ، معمولا در پوسته های وردپرس تعریف میشه که این قسمت به عنوان نام سایت در نظر گرفته بشه .

معرفی کوتاه

در چند کلمه موضوع وبسایت خودتون رو شرح بدید. شعار سایت شما، بایستی در اینجا وارد شود. این معرفی به عنوان description سایت شما به حساب میاد.

نشانی ایمیل

نشانی ایمیلی رو که می‌خواین وردپرس پیام‌های مربوط به مدیریت و نگهداری سایت رو به اون بفرسته در این‌جا وارد کنید. برای مثال، در صورتی‌ که اجازه دادید کاربران جدید در سایت شما عضو شوند٬ این اطلاعات رو برای شما می‌فرسته.

نشانی وردپرس (URL)

نشانی سایت خودتون رو به صورت کامل وارد کنید که در این نشانی پرونده‌های هسته‌ی اصلی وردپرس و پرونده‌های مربوط به امکاناتش واقع شده‌اند. (مثلا wp-config.php، wp-admin، wp-content و wp-includes) به عنوان مثال اگر شما وردپرس رو در یک پوشه به نام “blog” نصب کرده باشید، نشانی وردپرس باید http://example.com/blog باشه. (example.com نشانی سایت شماست). اگر شما وردپرس رو در شاخه‌ی اصلی سایت نصب کردید، نشانی شاخه‌ی اصلی سایت شما http://example.com خواهد بود. وردپرس علامت slash (/) رو از انتهای نشانی حذف خواهد کرد.

نشانی سایت (URL)

یک نشانی رو که می‌خواین کاربران با تایپ کردن اون به سایت شما دسترسی پیدا کنند در این قسمت وارد کنید. این شاخه همان شاخه‌ی اصلیست که فایل index.php اصلی در اون نصب شده است. نشانی سایت (URL) با آدرسی که به عنوان نشانی وردپرس (URL) در نقش نشانی اصلی وردپرس در گزینه‌ی بالا وارد کردید یکسان است.

نام‌نویسی

در صورتی‌که می‌خواین افراد مختلف امکان نام‌نویسی در سایت شما رو داشته باشند گزینه‌ی هر کسی می‌تواند نام‌نویسی کند رو تیک بزنید.

نقش پیش‌فرض کاربر تازه

در اینجا شما میتونید نقشی رو برای کاربران تازه ثبت نام شده ، در نظر بگیرید . قبل از تعیین نقش برای کاربران تازه وارد ، ابتدا مقاله کاربران و نقش هارو مطالعه کنید تا از دسترسی هایی که این نقش ها دارند مطلع باشید . معمولا نقشی که به کاربران تازه ثبت نام شده داده میشه نقش مشترک هست .

زمان محلی

در اینجا باید زمان محلی خودتون رو انتخاب کنید که طبق ساعت گرینویچ هست . شما زمان رو برابر با UTC-3:30 قرار بدید . در صورتی که زمان سایت شما با مشکل مواجه بود به فایل functions.php برید و کد زیر رو در فایل خودتون قرار بدید :

 ساختار تاریخ

در اینجا ساختار نمایش تاریخ ها در سایتتون رو انتخاب کنید .

ساختار زمان

در اینجا ساختار نمایش زمان ها در سایتتون رو انتخاب کنید .

روز آغازین هفته

این روز بصورت پیشفرض روز دوشنبه تعیین شده ، اما شما میتونید شنبه رو به عنوان روز آغازین هفته انتخاب کنید . این روز در تقویم وردپرستون محاسبه میشه .

خوب دوستان این جلسه هم به اتمام رسید ، در جلسه ی بعد تنظیمات نوشتن رو بهتون توضیح میدم .

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی