آموزش طراحی وب

دیدگاه ها در وردپرس

در این جلسه ، در رابطه با دیدگاه ها ، بازتاب ها و تنظیمات آنها صحبت می کنیم .

دیدگاه ها در وردپرس

فصل سوم ( آموزش پنل مدیریت وردپرس )

جلسه چهارم ( دیدگاه ها در وردپرس )

سلام خدمت شما همراهان عزیز مدرسه مجازی ایرانیان

دوستان در این جلسه از آموزش وردپرس ، قصد دارم بخش دیدگاه هارو بهتون معرفی کنم . دیدگاه ها در اصل همون نظراتی هستند که کاربران سایت شما برای مطالب شما ارسال می کنند .

 با تصویر زیر من توضیحاتم رو شروع می کنم :

دیدگاه ها در وردپرس

دیدگاه ها در کل شامل یک بخش آرشیو دیدگاه ها میشه . در این بخش که در تصویر هم ملاحظه می کنید شما تمامی دیدگاه هایی که براتون ارسال شده رو با مشخصات میتونید ببینید . برای هر دیدگاه چند عملکرد وجود داره .

پذیرفتن / نپذیرفتن

زمانی که شما بخواین دیدگاه رو به نمایش دربیارید و اون رو تایید کنید ، گزینه پذیرفتن رو انتخاب می کنید و بالعکس زمانی که شما بخواین دیدگاه رو از حالت نمایش خارج کنید و یا اون رو تایید نکنید گزینه نپذیرفتن رو انتخاب می کنید .

پاسخ دادن

برای پاسخ دادن به دیدگاه کاربر ، از این گزینه استفاده می کنید . در صورتی که در تنظیمات دیدگاه های تودرتو رو فعال کرده باشید میتونید از این گزینه استفاده کنید . در صورتی که دیدگاه های تودر تو رو فعال نکرده باشید ، پاسخ شما در سایت نمایش داده نمیشه . برای پاسخ دادن حداقل عمق دیدگاه های تو در تو باید برابر ۲ باشه . در رابطه با نظرات تو در تو در انتهای همین جلسه صحبت می کنیم .

ویرایش سریع

با این گزینه شما میتونید نظر کاربرتون رو در همون بخش بدون اینکه به صفحه ی دیگه ای منتقل بشید ویرایش کنید .

ویرایش

با این گزینه شما میتونید نظر کاربر رو با جزئیات بیشتر ویرایش کنید . در این صورت شما برای ویرایش کامل به صفحه ی دیگه ای منتقل میشید .

جفنگ

در صورتی که دیدگاه ارسال شده بی مورد و بی معنا بود ، اون دیدگاه رو به عنوان جفنگ تعریف می کنید و از حالت نمایش خارج می کنید . برای جلوگیری از ارسال دیدگاه های بی مورد و بی معنا یا به اصطلاح جفنگ که از سوی ربات ها و مخرب ها ارسال میشه میتونید از اکیسمت استفاده کنید . اکیسمت افزونه ای هست که بصورت پیش فرض در وردپرس شما لحاظ شده . فقط کافیه شما به بخش افزونه ها برید و اکیسمت رو فعال کنید .

اکیسمت در وردپرس

بعد از فعال سازی باکسی در بالای افزونه ظاهر میشه که از شما میخواد یک لایسنس برای این افزونه دریافت کنید و از مزایای اکیسمت بطور کامل استفاده کنید .

فعال کردن اکیسمت در وردپرس

پس از کلیک روی دکمه آبی رنگ بالا ، شما به یک صفحه منتقل خواهید شد . در این صفحه یک دکمه وجود داره به نام ” ساخت یک کلید تازه اکیسمت ”  روی این دکمه کلیک کنید . با کلیک روی این دکمه شما به یک صفحه منتقل میشید که از شما میخواد یک اکانت بسازید . پس از ساختن اکانت شما میتونید لایسنس رو دریافت کنید . توجه داشته باشید اگر موفق نشدید به صفحه ی ساخت اکانت منتقل بشید از وی پی ان استفاده کنید .

زباله دان

از اسم این گزینه مشخصه که دیدگاه شمارو حذف میکنه و به زباله دان منتقل میکنه . این دیدگاه بطور موقت حذف میشه و فقط از حالت نمایش و از آرشیو دیدگاه ها خارج میشه تا زمانی که شما از زباله دان هم اون رو پاک کنید .

 تنظیمات دیدگاه ها

به تصویر زیر نگاه کنید :

 دیدگاه ها در وردپرس

در این قسمت شما میتونید تنظیمات دیدگاه هارو انجام بدید . تنظیماتی که در تصویر مشاهده می کنید ، تنظیماتی هستند که بصورت معمول در تمامی سایت ها انجام میشه . خوب فکر می کنم یه توضیحاتی برای بعضی از گزینه ها لازمه که بدم .

بازتاب (Trackbacks)

از طریق بازتاب شما میتونید سایت های دیگه رو از نوشته ای که ارسال کردید با خبر کنید . مثلا شما در نوشته ی خودتون از شخصی صحبت کردید و میخواین که اون شخص از نوشته ی شما مطلع بشه . خوب در انتهای نوشته در بخش فرستادن بازتاب ، آدرس سایت اون شخص رو وارد می کنید ، اگر سایت اون شخص هم با وردپرس ایجاد شده باشه ، بازتاب شمارو دریافت می کنه و میاد و نوشته ی شمارو مطالعه میکنه . در صورتی که از بازتاب به درستی استفاده بشه، میتونه باعث افزایش ترافیک سایت بشه.

چطوری یک بازتاب یا Trackbacks ایجاد کنیم ؟

بازتاب در وردپرس شما میتونید آدرس سایت هایی که مد نظرتون هست رو در کادر بالا وارد کنید ، اگر چند آدرس رو میخواین وارد کنید با یک فاصله آدرس ها رو از هم جدا کنید .

اگر در بخش تنظیمات گزینه های زیر رو فعال کرده باشید ، دیگه نیازی به نوشتن آدرس ها برای فرستادن بازتاب ندارید ، وردپرس خودش میاد و به لینک هایی که در نوشته ی شما وجود داره بازتاب میفرسته .

 بازتاب در وردپرس

این امکان هم وجود داره که برای هر نوشته به صورت مجزا در صفحه‌ی نوشته‌ی جدید امکان دریافت بازتاب از دیگران را فعال / غیرفعال کنید.

 دیدگاه ها در وردپرس

چطور بفهمیم ارسال بازتاب با موفقیت انجام شده ؟

بعد از انتشار یک نوشته اگر به صفحه‌ی ویرایش نوشته مراجعه کنید در قسمت ارسال بازتاب‌ها لیستی از آدرس‌هایی که قبلا به آن‌ها بازتاب فرستاده شده ، قابل مشاهده هستند.

از ارسال بازتاب‌ها به صورت آگاهانه استفاده کنید.

اگر برای آگاه کردن سایتی از بازتاب به صورت Traceback استفاده می‌کنید دقت کنید که اگر لینک به آن مطلب رو در نوشته‌ی خود وارد کرده باشید، علاوه بر ارسال یک بازتاب از نوع Traceback یک بازتاب از نوع Pingback هم ارسال می‌شود! بنابراین در نوشته‌ی سایت مورد نظر دو بازتاب از جانب شما دیده می‌شود که باعث می‌شود سایت مقابل شما را به عنوان یک اسپمر ارسال بازتاب تلقی کند. پس دقت کنید که فقط از یک روش ارسال بازتاب استفاده کنید.

دیدگاه های تو در تو

این قابلیت زمانی استفاده میشه که شما بخواین برای دیدگاه ها پاسخ ارسال کنید . عمق دیدگاه های تو در تو از ۲ تا ۱۰ متغییره که خودتون انتخاب می کنید . مثلا اگر عمق دیدگاه های تو در تو ۲ باشه ، کاربری که دیدگاه ارسال کرده ، یک کاربر یا چند کاربر میتونه به این دیدگاه پاسخ ارسال کنه  اما دیگه به پاسخ کاربران کسی نمیتونه پاسخی ارسال کنه .

خوب دوستان این جلسه هم به اتمام رسید ، امیدوارم که مفید واقع شده باشه 🙂

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

۱ دیدگاه

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی