آموزش طراحی وب

کاربران و نقش ها در وردپرس

در این جلسه ی آموزشی ، بخش کاربران و نقش ها در وردپرس رو بهتون آموزش میدیم .

کاربران و نقش ها در وردپرس

فصل سوم ( آموزش پنل مدیریت وردپرس )

جلسه ششم ( کاربران و نقش ها در وردپرس )

سلام خدمت شما همراهان عزیز مدرسه مجازی ایرانیان

دوستان در این جلسه قصد دارم بخش کاربران در وردپرس رو بهتون معرفی کنم . خوب مستقیم میریم سر اصل مطلب به تصویر زیر نگاه کنید ، این بخش کاربران در وردپرسه که شامل سه قسمت میشه :

کاربران و نقش ها در وردپرس
مشخصات تمامی کاربران و مدیران سیستم از طریق این بخش در دسترس هست . شما میتونید کاربر جدید ایجاد کنید و یک نقش به اون بدید . در ابتدا این سه قسمت رو بهتون معرفی می کنم .

همه کاربران

در این قسمت میتونید لیست کاربران رو مشاهده کنید و هر کاربر رو که خواستید ویرایش کنید .

شناسنامه شما

در اینجا میتونید مشخصات خودتون رو ببینید و ویرایش کنید .

افزودن

با این گزینه شما میتونید یک کاربر جدید ایجاد کنید که مجوز دسترسی داشته باشه و میتونید برای کاربرتون نقش تعریف کنید که چه نوع دسترسی به سیستم داشته باشه .

کاربران و نقش ها در وردپرس

نقش های کاربران در وردپرس

مشترک : کاربری که با نقش مشترک تعریف بشه ، فقط دسترسی به شناسنامه خود و پیشخوان رو خواهد داشت. در واقع هیچ عملی نمیتونه در سیستم مدیریت انجام بده و هیچ چیزی رو نمیتونه ببینه جز شناسنامه خودش و پیشخوان مدیریت ، علاوه بر این میتونه دیدگاه برای مطالب هم ارسال کنه (این هم در صورتی بکار شما میاد که برای دیدگاه ها مجوز تعریف کرده باشید ، که فقط کاربران عضو سیستم امکان ارسال نظر رو داشته باشند)  این کاربر میتونه کاملا بی خطر باشه 🙂 این نقش میتونه برای کاربرای عادی سیستم خوب باشه .

مشارکت کننده : این نقش تمامی دسترسی های نقش مشترک رو داره علاوه بر اون ، میتونه دیدگاه ها رو در پنل مدیریتی مشاهده کنه و میتونه یک نوشته جدید به عنوان پیش نویس برای بازبینی ایجاد کنه . نوشته ای که ایجاد میکنه توسط مدیریت بازبینی میشه و اگر مدیریت تمایل داشت نوشته رو منتشر میکنه . این نقش میتونه برای کاربرانی خوب باشه که حق ارسال مطلب در سایت رو با تایید مدیریت دارند .

نویسنده : این نقش تمامی دسترسی های نقش مشارکت کننده رو داره با این تفاوت که نویسنده حق انتشار مطلب رو بدون تایید مدیریت داره . میتونه مطالبی رو که ارسال کرده مدیریت کنه اما نمیتونه مطالب دیگران رو ویرایش یا منتشر کنه . این نقش رو میتونید به نویسنده هایی بدید که مورد اعتماد هستند و میدونید بدون هیچ مشکلی مطالب رو ارسال می کنند .

ویرایشگر : این نقش تمامی دسترسی های یک نویسنده رو داره ، با این تفاوت که ویرایشگر میتونه مطالب دیگران رو ویرایش و منتشر کنه .

 مدیر : اصلی ترین نقش در وردپرس نقش مدیر هست که تمامی دسترسی هارو در وردپرس داره و هر کاری که دلش بخواد میتونه تو وردپرس انجام بده ، مطالب و دیدگاه هارو ویرایش کنه و یا حذف کنه . پس کسی که این نقش رو داره حتی میتونه سایت شمارو از بین ببره ، مراقب باشید به چه کسی این نقش رو میدید .

خوب این نقش های پیش فرض وردپرس بود که براتون توضیح دادم ، شما میتونید با افزونه های وردپرس نقش ها و دسترسی های متعددی به کاربران سایتتون بدید . در فصل افزونه ها این افزونه هارو معرفی میکنم .

خوب امیدوارم که با نقش ها به خوبی آشنا شده باشید . این جلسه هم به اتمام رسید ، در صورتی که سوال داشتید حتما مطرح کنید .

تهیه شده در مدرسه مجازی ایرانیان

حسین همت یار

نویسنده در مدرسه مجازی ایرانیان ، دانشجوی رشته IT ، طراح وب و علاقه مند به تازه های دنیای اینترنت و وب و البته لینوکس

دیدگاه ۸

نظرسنجی

به کدام دسته موضوعی علاقه مند هستید؟

اموزش تصادفی