آموزش طراحی وب

ایجاد سایت

0
0

به نام خدا
با سلام، در صدد ایجاد یک سایت وردپرسی هستیم. چند سئوال وجود داشته که با وصف جستجوهای فراوان در اینترنت، پاسخ واحدی برای آنها ارائه پیدا نشد، از آنجایی که پاسخ بسیار مهم بوده و ایجاد سایت موکول به آن است، خواهشمند است شما با کمی صرف وقت نظر تخصصی تان را نسبت به آنها بیان فرماید.
سئوال اول: در رابطه با ساخت دیتابیس
گزینه Server Connection Collation چیست و چه کاربردی دارد و باید روی چه گزینه باشد؟ در برخی جاها گفته شده باید روی utf8_general_ci و در برخی گفته اند روی utf8_persian_ci حال این ها چه تفاوتی با هم دارند؟ برتری با کدام است؟

سئوال دوم: تغییر جدول پیش فرض وردپرس
1. منظور دقیق از تغییر پیش فرض جدول وردپرس چیست آیا مثلاً تغییر wp_ به wp_42057_ است یعنی wp_ الزاماً باید قبل از نام دلخواه ما هم وجود داشته باشد یا خیر تغییر wp_ به 42057_ و الزاماً باید wp از اول نام دلخواه ما حذف شود یا این که نه هر دو حالت فوق ممکن بوده و در اختیار نصاب است؟ کدام نوع انتخاب مطابق با اصول فنی و تخصصی بوده و ترجیح بر دیگری دارد، چرا؟

2.حداکثر کارکترهايي که مي توان برای نامگذاری جداول بجای wp_ استفاده کرد چند تا است؟ قواعد نام گذاری و محدوديت های آن چیست و فاکتور های انتخاب بهترین نام چه می باشد؟

سئوال سوم: آدرس سایت
1.ایجاد سایت با www در اول آدرس و بدون آن چه تفاوتی با هم از هر جهت اعم از اصول فنی و تخصصی ،و… داشته و ترجیح و برتری با کدامیک است؟

2.با توجه به این که در تنظیمات> همگانی ما دو گزینه نشانی وردپرس (URL) و نشانی سایت (URL را داریم. برای بالا آوردن سایت با www ، حروف www به کدام یک از دو بخش آدرس فوق باید اضافه شود؟ آیا در زمانی که سایت بدون www است این دو آدرس یکسان ولی زمانی که سایت با www تنها به نشانی وردپرس اضافه می شود؟
سئول چهارم: در رابطه با پیوند یکتا
1. بهترین گزینه از هر جهت اعم از سئو و غیره برای پیوند یکتا چیست؟ مثلاً عنوان پست به تنهایی یا عنوان سایت به همراه عنوان پست و یا عنوان سایت+ عنوان پست + عنوان آخرین دسته و ..این که برخی گفته اند تنها برچسب ها جزء آدرس سایت باشد صحیح است؟
2. آیا آخر آدرس پست ما .html باشد با این که نباشد، چه تفاوتی دارد و کدام ترجیح دارد، چرا؟

با تشکر فراوان

  • You must to post comments
0
1

با سلام
و اما پاسخ سوال های شما
سوال اول:ببنید تفاوت این گزینه ها که در SQL ها مشاهده میشوند در encode کردن اطلاعات و ترجمه آنها به زبان های ماشین هست و همچنین نحوه چیدمان داده ها
ببنید هنگامی که شما گزینه utf8_general_ci زا انتخاب کرده اید از یک استاندارد عمومی استفاده میکنید که برای encode کردن داده ها استفاده میکند اگرچه گزینه utf8_persian_ci همان کار را انجام میدهد اما فقط برای زبان فارسی یا مانند utf8_swedish_ci برای زبان سوئدی که با انتخاب این گزینه ها سرعت کار با این زبان ها بیشتر میشود اما با زبان های دیگر هرازچندگاهی دچار مشکل میشود.(اگر توضیح بیشتری خواستید بهم ایمیل بزنید تا کامل براتون توضیح بدم)

سوال دوم:تغییر جدول پیشفرض دو هدف داره،اول برای استفاده از یک دیتابیس برای چند وردپرس به این جهت که شناسه هر وردپرس برای ارتباط با متفاوت باشد و دچار مشکل نشود و دوم به دلیل ایجاد امنیت بیشتر چون هکر ها اصولا در اولین تست از جداول پیشفرض استفاده میکنند اما اگر پیشفرض نباشد سرعت هکر ها را کم و امنیت را بیشتر میکند.

سوال سوم:باید گفت در باطن فرقی ندارند و این برمیگرده به پیشرفت مرورگر ها.در قدیم اینطور نبود اما امروزه به دلیل کوتاه تر شدن آدرس سایت ها از www استفاده نمیکنند چون مرورگر ها به طور پیشفرض آن را به ابتدای سایت اضافه میکنند.در تنظیمات وردپرس این گزینه نیاز به هیچ تغییری ندارد.آدرس سایت هم با www و هم بدون آن با هیچ مشکلی بالا می آید.

ُوال چهارم:ببنید در سئو آدرس کوتاه تر ارجعیت دارد.به این لینک سری بزنید اطلاعات خوبی داره اما انگلیسیه 😉 .

What Is SEO / Search Engine Optimization?


و در مورد .html این هم مثل www هیچ تفاوتی ندارد و به مرورگر های امروزی که پیشرفته استند برمیگردد البته با یک سری قوانین وب سرور ها که امروزه اکثرا قریب به 95% بدون پسوند هستند.

امیدوارم جواب سوالات خودتونو گرفته باشید

  • You must to post comments
0
1

با سلام و ضمن تشکر از پاسخ ها و سرعت در آن. پاسخ های شما بدقت مطالعه و با سئوالات انطباق داده شد که تنیجه چنین است:
اول این که: گرچه در رابطه با سئوالات دوم به فلسفه و فواید تغییر جدول اشاره شد اما به سئولات مطرح شده به شرح [سئوال دوم: تغییر جدول پیش فرض وردپرس
1. منظور دقیق از تغییر پیش فرض جدول وردپرس چیست آیا مثلاً تغییر wp_ به wp_42057_ است یعنی wp_ الزاماً باید قبل از نام دلخواه ما هم وجود داشته باشد یا خیر تغییر wp_ به 42057_ و الزاماً باید wp از اول نام دلخواه ما حذف شود یا این که نه هر دو حالت فوق ممکن بوده و در اختیار نصاب است؟ کدام نوع انتخاب مطابق با اصول فنی و تخصصی بوده و ترجیح بر دیگری دارد، چرا؟
2.حداکثر کارکترهايي که مي توان برای نامگذاری جداول بجای wp_ استفاده کرد چند تا است؟ قواعد نام گذاری و محدوديت های آن چیست و فاکتور های انتخاب بهترین نام چه می باشد؟] جواب داده نشده و ابهام ما همچنان باقی است.
ضمناً چون زبان بنده بد نیست، ب حسب اتفاق سری به سایت وردپرس زئم در نشانی زیر https://codex.wordpress.org/Installing_WordPress
در اطلاعات Using phpMyAdmin مطالب زیر وجود داشت:

If your web server has phpMyAdmin installed, you may follow these instructions to create your WordPress username and database. If you work on your own computer, on most Linux distributions you can install PhpMyAdmin automatically.

Note: These instructions are written for phpMyAdmin 3.5; the phpMyAdmin user interface can vary slightly between versions.

If a database relating to WordPress does not already exist in the Database dropdown on the left, create one:
Choose a name for your WordPress database: ‘wordpress’ or ‘blog’ are good, but most hosting services (especially shared hosting) will require a name beginning with your username and an underscore, so, even if you work on your own computer, we advise that you check your hosting service requirements so that you can follow them on your own server and be able to transfer your database without modification. Enter the chosen database name in the Create database field and choose the best collation for your language and encoding. In most cases it’s better to choose in the “utf8_” series and, if you don’t find your language, to choose “utf8_unicode_ci” (Reference: StackOverFlow.com).
به نظر پیشنهاد داده که اگر utf8 زبان مان وجود داشته باشد آن را انتخاب و گرنه unicode انتخاب شود. اگر ممکن است نظر جنابعالی را در این مطرح نمایید.

دوم این که: با توجه به قسمت دوم از سئوال سوم: [با توجه به این که در تنظیمات> همگانی ما دو گزینه نشانی وردپرس (URL) و نشانی سایت (URL را داریم. برای بالا آوردن سایت با www ، حروف www به کدام یک از دو بخش آدرس فوق باید اضافه شود؟ آیا در زمانی که سایت بدون www است این دو آدرس یکسان ولی زمانی که سایت با www تنها به نشانی وردپرس اضافه می شود؟] و پاسخ شما به آن [در تنظیمات وردپرس این گزینه نیاز به هیچ تغییری ندارد. آدرس سایت هم با www و هم بدون آن با هیچ مشکلی بالا می آید.] مشخص نیست که اگر بخواهیم سایت را با www بالا بیاید به نحوی در آدرس مثلاً سایت http://www.yoursite.com نمایش داده شود در دو بخش ذکر شده باید www اضافه شود یا یکی از آنها و در صورت اخیر کدام بخش؟ مثلاً سایت شما با www است حال در قسمت نشانی سایت که مشخص است http://www.iranweblearn.com ولی آیا در نشانی وردپرس (URL) هم همین نشانی درج شده است یا نشانی iranweblearn.com منهای www درج شد؟

سوم این که : در رابطه با قسمت اول سئوال چهارم[ بهترین گزینه از هر جهت اعم از سئو و غیره برای پیوند یکتا چیست؟ مثلاً عنوان پست به تنهایی یا عنوان سایت به همراه عنوان پست و یا عنوان سایت+ عنوان پست + عنوان آخرین دسته و ..این که برخی گفته اند تنها برچسب ها جزء آدرس سایت باشد صحیح است؟] ضمت تشکر از مقاله معرفی شده، پیشنهاد تخصصی شما چیست؟
پیشتر از این که وقت تان را صرف پاسخگویی می فرمایید صمیمانه قدرانی می گردد.
با سپاس مجدد

  • You must to post comments
0
1

با سلام
ببنید فاکتور انتخاب پیشوند جداول کاملا در احتیار نصاب است.اکثر افراد برای بالا بردن ضریب امنیتی سایت خود یا برای استفاده از چند وردپرس در یک پایگاه داده آن را تغییر میدهند اما اگر تغییر داده نشود هیچ گونه مشکلی ایجاد نمیکند.
برای انتخاب Server connection collation پیشنهاد بنده استفاده از uft8_general_ci هست که یک استاندارد شناخته شده میباشد و بهترین عملکرد را در سایت های فارسی زبان(تا اینجایی که من کار کرده ام)از خود نشان داده است.

در سوال دوم که گفته اید سایت با پیشوند www بله میتوان گزینه نشانی سایت را تغییر داد تا با آدرس http://www.yoursite.com وارد سایت شوید.اما پیشنهاد بنده همان پیشفرض وردپرس است چون پیشوند www یک بار اضافه بر روی URL هست.

در مورد سوال چهارم بهتر است از کلماتی در پیوند یکتا استفاده کنید که به موضوع نوشته شما ربط داشته باشد چون موتور های جستجو URL را نیز سرچ میکنند.باز هم پیشنهاد من استفاده از افزونه YOAST SEO هست که بسیار قوی میباشد و در سئو تاثیر به سزایی دارد.

Hope you best

  • You must to post comments
0
0

سلام دوست عزیز

سوال اول :

کولیشن utf8_general_ci مناسبت تره ، همه نوع حروف فارسی و عربی رو ساپورت میکنه ، به مشکل ??? هم روبرو نمیشی.

سوال دوم :

با نصب وردپرس ، بصورت پیش فرض جداول با پیشوند wp- ایجاد میشن و این رو همه میدونن و کار رو برای هکرها آسون میکنه ، شما اگر بجای wp مثلا بنویسی iwl- میتونی کار رو براشون دشوارتر کنی. چون باید تشخیص بدن پیشوند شما چیه.
قواعد خاصی نداری ، سعی کنید کوتاه باشه مثلا 3 حرفی ، از اعدد و حروف خاص استفاده نکنید و فقط حرف انگلیسی باشه.

سوال سوم :

با www که بذارید تو سئوتون تاثیر مثبت میذاره. از نظر فنی فرقی ندارن

سوال چهارم :

در پست پیوندهای یکتا در سایت مدرسه در این رابطه کامل صحبت کردیم. یه جستجو در سایت بزنید پیوند یکتا
یا به سرفصل های بخش وردپرس مراجعه کنید.

موفق باشید

  • You must to post comments
0
0

با سلام و تشکر صمیمانه از هر دو عزیز بزرگوار که سریع و در حد توان مبادرت به ارائه پاسخ نمودید.
قابل ذکر ست که قبل از طرح سئوال از اکثر آموزش های معتبر از جمله تمامی مطالب آموزشی سایت شما منجمله لینک http://www.iranweblearn.com/wordpress/%d9%be%db%8c%d9%88%d9%86%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%db%8c%da%a9%d8%aa%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3 مطالعه شد اما چون سئوالات فوق مطرح بود مبادرت به طرح سئوال شد.
باز هم سپاسگزار.

  • You must to post comments
نمایش 5 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ارسال پاسخ به سایت .

سوالی دارید؟

اموزش تصادفی